25.9.2017

Příbram vyhrála v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ / PŘÍBRAM

Dvě branky z prvního poločasu Příbrami bezpečně stačily ke třem bodům. Hradec Králové utrpěl první domácí prohru v ročníku a propadl se tak tabulkou na šesté místo.

Už ve 3. minutě vypálil pořádnou jedovku příbramský Fantiš a Radim Ottmar si připsal první zásah. Na druhé straně se blýskl povedeným centrem mladík Šípek, ale Martan míč do branky zasunout nestačil.

V 7. minutě přišla první branka duelu a padla do hradecké sítě. Po akci na jeden dotek se rozhodl vystřelit hostující Karsten Ayong, jeho pokus mířil přesně ke vzdálenější tyči, 0:1. Hned vzápětí mohlo přijít vyrovnání. Knejzlík centroval pohotově z levého křídla a mladík Šípek zakončoval těsně nad.

Ve 14. minutě opět zatopil hradecké obraně agilní Ayong, jeho pumelice měla gólové parametry. Vystřelený projektil však srazil jeden z bránících hráčů na rohový kop. O pět minut později to vypadalo s Votroky ještě o poznání hůře. Po skvěle zahraném rohovém kopu od Rudolfa Skácela se nejvýše vyšplhal Kodr a poslal balon nechytatelně k tyči, 0:2. Hradečtí si za celý první poločas nevyprodukovali přímou střelou na branku. Ba naopak, po závaru v pokutovém území domácích střílel Květ, kulatý nesmysl ovšem mířil mimo.

Na nepříznivý stav reagoval kouč Karel Havlíček v poločasové přestávce hned dvojím střídáním, odešel Žondra a Plašil, naopak na hrací plochu vyběhl Martin Nosek a Milan Černý. Celkový obraz hry se ve prospěch Votroků zlepšil, což dokládala například možnost Jakuba Šípka nebo přízemní rána Adama Pajera, na kterou nejprve nedosáhl Pázler a následně ve skluzu ani Šípek.

V 66. minutě se prezentoval prudkým pokusem střídající Milan Černý, hostující brankář Boháč však zasahovat nemusel. Stejný hráč vyslal z vápna projektil i v 78. minutě, leč uprostřed branky si vše zkušeně pohlídal příbramský Boháč. Středočeský celek se postupem času stále více soustředil na poctivou defenzivu a fotbalisté Hradce Králové se jen těžko dostávali k přímému ohrožené hostující branky.

FC Hradec Králové - 1.FK Příbram 0:2 (0:2)

Branky: 7. Ayong, 19. Kodr
Rozhodčí: Mikyska – Ratajová, Vlasjuk
ŽK: 62. Šípek, 86. Martan – 35. Tregler, 63. Květ
Diváci: 934

FC Hradec Králové: Ottmar – Pajer, Čech, Plašil (46. Nosek), Knejzlík – Šípek, Zorvan, Schwarz (77. Shejbal), Martan – Žondra (46. M. Černý), Pázler

FK Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Zápotočný, Kodr – Květ, Danoski (59. Tarczal) – Grajciar, Jandera (85. Kilián), Fantiš – Ayong (77. Černý)

Autor / zdroj: fchk.cz