7.5.2018

O výhře Hradce v Sokolově rozhodl v nastavení Petr Schwarz

SOKOLOV / HRADEC KRÁLOVÉ

První poločas nabídl vyrovnanou partii, kdy o trochu více štěstí se přiklonilo na stranu domácích, když se hlavou prosadil Mejdr. Votroci vyrovnali hned v úvodu druhého dějství a o vítězství rozhodl až nastavený čas, kdy se krásně z přímého kopu trefil Petr Schwarz.

První vyloženou šanci utkání si po sedmi minutách hry vytvořili domácí baníkovci hrající v tradiční žlutočerné kombinaci. To Vojta Přeučil napřáhl necelých dvacet metrů od branky a jeho povedená střela řádně zaměstnala zkušeného Ottmara mezi třemi tyčemi. Hradecký brankář míč pouze vyrazil před sebe, ale následný Čermákovo centr zpět od ohně a Mejdrovo hlavička se s úspěchem nepotkaly. Po slibném začátku to byli spíše hosté, kteří byli svému soupeři nebezpeční. V 17. minutě napřáhl Filip Zorvan, ale jeho technická střela mířila pár decimetrů nad břevno domácí branky.

V první půlhodině zápasu bylo celkově pohledných fotbalových akcí k vidění nemnoho. Oba týmy bojovaly především s nepřesností v rozehrávce. Ve 33. minutě mohl po ostrém centu do vápna z kopačky Čermáka ve slibné pozici hlavičkovat Kosak, ale v pádu balon netrefil. Posledně jmenovaný zahrával o pár desítek vteřin standardní situaci po faulu na svou osobu. Kosak poslal balon do ideální pozice k Mejdrovi, který přesnou hlavičkou mířil tam, kam měl! Baník tak před závěrem prvního poločasu vstřelil branku a ujal se vedení. To si domácí udrželi až do poločasového hvizdu a do kabin tak mohli jít spokojenější.

Hned zkraje druhého poločasu se ale hrálo od začátku, a to doslova. Ve 49. minutě se ke střele dostal Jan Pázler, jehož střelu Belaň ještě dokázal vyrazit, jenže z následné dorážky srovnal na 1:1 Adam Vlkanova. Hosté po vstřelené brance viditelně ožili a převzali otěže utkání do svých rukou, ale Marek Krátký svoji šanci nevyužil. Domácí lavička na nový vývoj utkání zareagovala střídáním, kdy místo Hlavatého přišel Končal. V 71. minutě se do dobré pozice prosmýkl Kosak, ale brankáře Ottmara nepřekonal.

Stejný hráč vystrašil obranu hostí i o tři minuty později, ale po jeho střele získali domácí jen rohový kop. Ten navíc zůstal nevyužit. V těchto okamžicích ale Baník doslova zamknul Hradec na jeho polovině. Nadějný tlak ale vedoucí branku nepřinesl. Naopak v 90. minutě se nechal Ondřej Ševčík po faulu před vápnem vyloučit po druhé žluté a z následného přímého kopu se nádherně trefil Petr Schwarz.

FK Baník Sokolov - FC Hradec Králové 1:2 (1:0)

Branky: 36. Mejdr – 49. Vlkanova, 90+2. Schwarz
Rozhodčí: Hrubeš – Fišer, Pečenka
ŽK: 38. Hlavatý, 54. Machek, 65. O. Ševčík – 40. Plašil, 67. Urma
ČK: 90+1. O. Ševčík
Diváci: 675

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čermák – Machek, Jakub Dvořák II. – Kosak (88. Silný), Hlavatý (60. Končal), Vávra – Přeučil (83. Strada)

FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech (46. Martan), Kvída, Plašil – Krátký, Janoušek, Zorvan (81. Schwarz), Urma – Vlkanova, Pázler (87. Miker)

Autor / zdroj: fksokolov.cz