SPORT / Motorsport

22.6.2015

Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě FIA ETTC na Slovakiaringu

Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě seriálu ME cestovních vozů FIA ETTC na slovenském Slovakiaringu. V kategorii TC2 dojel za Matějovským na druhém místě Švýcar Peter Rikli a třetí jeho stájový kolega Daniel Conrad.

„Tento víkend se povedl na výbornou. Oba dva závody jsem dojel na prvním místě. Mám ohromnou radost. Vítězství v závodech pro mne hodně znamená. Kolize na trati při tréninku nebo maličko obouchané auto mi nevadí. Důležité je, že jsem navýšil celkové hodnocení a vedu nad soupeřem o celých osm bodů," řekl bezprostředně po závodě viditelně šťastný Michal Matějovský.

Michal Matějovský má úspěšně za sebou druhý závodní podnik FIA ETCC. Jeho dějištěm byl Slovakiaring na Slovensku u města Dunajská Streda. Michal se sice v sobotu objevil pouze v jednom tréninku, jelikož odpoledne mechanici jeho týmu měnili z preventivních důvodu motor, ale ani to jej nevyvedlo z koncentrace. Český reprezentant v dosavadním průběhu víkendu nenašel přemožitele a s přehledem ovládnul všechny dosavadní měřené jízdy. Královehradeckému pilotovi se v uplynulých třech dnech podařilo vyhrát oba závody a ve volném testu zajel nerychlejší čas, který dokázal později zopakovat i v kvalifikaci. V sobotní podvečerní kvalifikaci dokonce vybojoval pole position ve třídě TC2. Se svým BMW 320si v národních barvách zajel nejrychlejší kolo v krásném čase 2 minuty a 16 vteřin. Nejbližší konkurent zaostal za výkonem Michala Matějovského téměř o vteřinu a to jen podtrhuje výkon devětadvacetiletého jezdce.

Jezdec týmu Křenek Motorsport ve své třídě TC2 dokázal porazit svou konkurenci v obou závodech Evropského poháru, díky čemuž nejen stanul na nejvyšším stupínku pódia pro nejrychlejší jezdce, ale především si ze Slovenska odvezl plný počet bodů. Celkově tedy navýšil náskok v průběžném hodnocení na švýcara Rikliho o 8 bodů s celkovým počtem bodů 44. Jako bonus si ze Slovakiaringu odváží také autorství nejrychlejších kol v obou závodech.

„Včera jsem si pro první závod přál vyhrát svou třídu /TC2/ a dokončit přitom na osmém místě absolutně. To se nakonec také podařilo a já do druhého závodu startoval z pole position. Ve druhém závodě pak bylo důležité zvládnout průjezd první zatáčkou tak, abych nedopadl jako na Hungaroringu. Po pevném startu se mi povedlo udělat si dost prostoru na to, abych bezpečně zvládnul první kolo. Pak už to bylo jenom o tom pohlídat si svou pozici až do samotného konce,“ zhodnotil průběh dnešních závodů na Slovakiar ingu Michal Matějovský.

Český reprezentant zůstává v závodním tempu i nadále. Ke konci týdne jej čeká odlet na francouzskou riviéru, kde se nedaleko Marseille na okruhu Paula Ricarda uskuteční pátý a šestý závod letošní sezóny závodu FIA ETCC.

ME cestovních vozů FIA ETCC se jede od 27.6. do 28.6. 2015 na francouzském okruhu Paula Ricarda. "Děkuji celému týmu a moc si cením podpory rodiny i partnerů. Nejvíce bych chtěl poděkovat manželce, která se mnou celý víkend na Slovakiaringu byla,“ uzavřel letošní slovenskou etapu celého seriálu český reprezentant.

Autor / zdroj: Vendula Brdičková

DALŠÍ ČLÁNKY

Stamilionová investice sníží v Náchodě cenu za teplo

Po třech letech intenzivních prací skončil projekt modernizace vytápění v Náchodě, který znamená přechod od zastaralé uhelné technologie k využívání m

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM