SPORT / Ostatní sporty

12.1.2015

Karel Sedláček z Červeného Kostelce se zapsal do historie šipkařského světového šampionátu v Lakeside

ČERVENÝ KOSTELEC

V londýnském Lakeside v neděli 11. ledna večer vyvrcholil světový šampionát v klasických šipkách, na němž zanechal výraznou stopu Čech Karel Sedláček alias Zlej Kája.

Rodák z Červeného Kostelce, reprezentující jičínský klub Maséři z Veselky, se dokázal na mistrovství kvalifikovat podruhé v řadě a jeho pravačka je proto nadále jedinou českou horní končetinou, která kdy okusila atmosféru hodu na slavné „stejdži“ v Lakeside. A oproti loňskému premiérového roku byla tentokráte podstatně přesnější.

Mezi čtyřicítkou startujících se Evil Charlie (přezdívka Zlej Kája v anglickém překladu) na úvod představil v nedělním předkole, kde v pohledném utkání přehrál reprezentanta Skotska Paula Coughlina výsledkem 3:2 na sety s průměrem 82,74 na kolo respektive tři šipky (soupeřův průměr činil 75,72).

Famózní, parádní, nádhernou, skvostnou, excelentní, ohromující... podívanou poté předvedl v úterním kole prvním, kde narazil na nasazenou sedmičku Angličana Glena Durranta. Přestože v utkání, které bylo označeno za jedno z nejpohlednějších na šampionátu vůbec, prohrál skórem 1:3, vysloužil si uznání moderátora přímo z pódia i komentátorů v televizním přenosu.

S průměrem 99,58 na tři šipky (soupeř 96,21) by totiž vyhrál nejen všechny duely prvního kola, ale až do soboty 10. ledna zcela všechny, které se na mistrovství odehrály (v pátečním semifinále ho trumfl právě jeho přemožitel Durrant s průměrem 99,87). V tu dobu pouze dva hráči v osmatřicetileté historii mistrovstvích měli lepší průměr při prohraném zápase než právě Sedláček (v současnosti tři, protože Durrant na svůj zmiňovaný vysoký průměr také prohrál). Poměrně slušnou měl Zlej Kája i úspěšnost na dablech, a to 46,15. Bohužel rozhodujícím faktorem nejsou statistiky, nýbrž získané legy respektive sety a těch posbíral více Durrant.

Ať tak nebo tak, české šipky potažmo země jménem Česká republika, se na britských ostrovech zvýraznila tučným písmem.

Autor / zdroj: Tomáš Kábrt / www.cervenykostelec.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Stamilionová investice sníží v Náchodě cenu za teplo

Po třech letech intenzivních prací skončil projekt modernizace vytápění v Náchodě, který znamená přechod od zastaralé uhelné technologie k využívání m

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM