SPORT / Ostatní sporty

11.6.2015

Výprava Královéhradeckého kraje míří na dětskou olympiádu

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Od 14. do 19. června 2015 se koná v Plzni již VII. ročník letní olympiády dětí a mládeže a Královéhradecký kraj vysílá do boje desítky nadějných sportovců. Vlajkonoškou výpravy tentokrát bude zlatá česká olympionička a snowboardingová závodnice Eva Samková.

V rámci Her VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2015 bude sympatická rodačka z Vrchlabí stát s praporem v čele 150 mladých sportovců. Celá výprava dorazí do dějiště her už tuto neděli. Horká želízka jsou v 18 z celkových 20.

Medailové naděje se vkládají hlavně do beachvolejbalu, badmintonu, či atletiky. Ve sportovní střelbě a orientačním běhu navíc reprezentanti kraje budou obhajovat zlaté medaile. Do letošních sportovních příprav investoval kraj téměř dva miliony korun.

„Na olympiádu dětí a mládeže se chystáme už několik měsíců, zařizování je spousta – předně jsme vybírali přímo se sportovními svazy účastníky i trenéry jednotlivých disciplín, zajišťujeme dopravu, dresy, společné reprezentační oblečení pro všechny,“ říká Tomáš Záviský, který působí jako vedoucí krajských výprav od samotného zrození Olympiády dětí a mládeže v roce 2003.

Spolu se sportovci vyjíždí na výpravu vedoucí dva a s nimi také 27 trenérů. Celkem se olympiády zúčastní kolem 3 tisíc sportovců a trenérů, kteří budou bojovat o více než 150 sad medailí.

„Nejvíce našich sportovců bude zastoupeno v atletice, těch je 32. Druhá nejpočetnější skupina jsou plavci, těch je 22. Všem našim sportovcům přejeme mnoho štěstí,“ říká radní pro oblast školství Táňa Šormová.

Hlavním cílem Královéhradeckého kraje je přivézt větší počet medailí než minulý rok, kdy vybojovali 24 medailí (10 zlatých, 7 stříbrných a 7 bronzových). Celkem už maí sportovci přivezli z olympiád 255 medailí. Letos chtějí naši sportovci přidat další cenné kovy.

Autor / zdroj: Martin Holek

DALŠÍ ČLÁNKY

Stamilionová investice sníží v Náchodě cenu za teplo

Po třech letech intenzivních prací skončil projekt modernizace vytápění v Náchodě, který znamená přechod od zastaralé uhelné technologie k využívání m

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM