KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě.
Muzeum zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa od doby přibližně 1760 až do roku 1970
Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě.  
Autor / zdroj foto: starozitnekocarky.wordpress.com

Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin / Náchod

Expozice Muzea starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa od doby přibližně 1760 až do roku 1970. Dále je zde vystavena sbírka starožitných panenek a raritní sbírka originálů královských patentů.

Každý se v minulosti s dětským kočárkem důvěrně setkal. Dnes si můžete své vzpomínky osvěžit a potěšit se nádherou těchto starožitných kočárků. V Muzeu starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě můžete obdivovat vývojovou řadu dětských kočárků, vyrobených v období let zhruba 1760 až 1970. Je jich již dvě stovky a přibývají další. Výstava kočárků je doplněna v druhém podlaží také houpacími koni, koloběžkami, kolíbkami či sáňkami apod. Expozici doprovázejí i dobové dekorace jako jsou panenky, hračky, pokojíčky nebo různé technickými zajímavosti – především v podobě originálních výrobních patentů.

Před rokem 2014 mělo muzeum možnost prezentovat svoji sbírku, budovanou od poloviny 90. let 20. století, na ojedinělých výstavách vždy jako část a nikoliv jako celek. Proto se rozhodlo využít možnosti přestavby budovy v centru Náchoda a věnovat ji přímo tomuto projektu. Tímto se mu splnilo přání předvést celou rozsáhlou sbírku jako celek a nabídnout ji návštěvníkům ke shlédnutí. Cílem je doplňovat sbírky o výjimečné exponáty z celého světa ať již vyráběné sériově, kusově, nebo takové, které zůstaly svým jedinečným řešením pouze na papíře.

Více informací včetně otevírací doby a cen vstupného najdete na webu starozitnekocarky.wordpress.com.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.