KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Rozpoutejte bouři či krupobití na prknech miletínského divadla nebo si sami zkuste vytáhnout oponu
 
Autor / zdroj foto: Muzeum českého amatérského divadla Miletín

Muzeum českého amatérského divadla Miletín / Miletín

Muzeum českého amatérského divadla je vizitkou divadelních tradic české země, podává svědectví o nejvýznamnějších událostech v divadelním vývoji až do dnešních dnů. Můžete se těšit na sbírku malovaných opon, pokladničku do které se sbíralo na stavbu Jiráskova divadla v Hronově i možnost vstoupit na jeviště.

Můžete si na vlastní kůži vyzkoušet, jak divadlo funguje. Sami si vytáhnete oponu, nasvítíte jeviště a obléknete si dokonce i masku. Krom rozsáhlé sbírky malovaných opon vás čekají makety postav z vybraných divadelních her, obsluha základních divadelních technik řízení nebo můžete rozpoutat bouři a krupobití. Také můžete vidět slona vysockých ochotníků či utopického anděla.

Barokní zámek Miletín byl postaven na místě vodního hradu v letech 1693-1701 a v roce 1847 byl empírově upraven. Rozsáhlý park kolem zámku založil kníže Alexandr Schonburg-Harteinstein po roce 1881 v podobě přírodně krajinářského parku o rozloze 9,2 hektarů. Zachoval se však jen na malé ploše geometricky řešený parter. Zámek obklopuje anglický park a na severu areál ohraničují budovy bývalého hospodářského dvora.


Provozovatelem Muzea českého amatérského divadla, jedinečného památníku cesty divadelních nadšenců staletími, se stalo město Miletín. Ve spojení s expozicí rodného domku a naučnou stezkou Karla Jaromíra Erbena, památnými Klášterními sklepy se Miletín stal mimořádným turistickým cílem, zajímavým nejen pro amatérské divadelníky nebo pamětníky dávných ochotnických aktivit, ale i četné návštěvníky města.

Myšlenka zachovat hmotné památky na činnost ochotnických souborů a uspořádat je do expozice našla úrodnou půdu u Divadelního souboru Erben v Miletíně a díky dobročinnosti majitele zámku pana Ondřeje Stýbla i za nezanedbatelné pomoci Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu a za podpory Ministerstva kultury a dalších sponzorů se ji podařilo v základní expozici realizovat.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.